Az az ölüyoruz her gün.. - 30 Ağustos 2016
  • Gökhan Tepe
  • 5
  • 30/08/2016
  • 1
  •  

Blogger’ da Bilinmesi Gereken Bazı Ayarlar


Merhaba arkadaşlar, bugün ki yazım da sizlere Google’ nin ücretsiz olarak bizlere sunduğu Blogger ile ilgili bazı bilinmesi gereken ayarlarından bir kaç tanesini anlatacağım. Yeni başlayanların genellikle bilmediği bu ayarları gün geliyor bizler de bazen unutabiliyoruz. Fazla uzatmadan ayarlara geçelim 🙂

Blogumuza Yazar Ekleme

Kendi blogumuza yazar eklemek için Ayarlar > Temel > İzinler > Blog Yazarları adımlarını takip ederek rahatlıkla blogunuza yazar ekleyebilirsiniz.

Blog Okuyucuları

 

Blog okuyucuları kısmı sitenize yani blogunuza kimlerin girebileceğini yani kimlerin yazılarınızı okumasını istediğiniz kısımdır. Bunun için Ayarlar > Temel > İzinler >Blog Okuyucuları adımlarını takip ederek rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Ana Sayfadaki Kayıt Sayısını Ayarlama

 

Bu kısım blogunuzun ana sayfa’ sın da kaç adet yazının olmasını ( 5,6,7,8,9,10 )  belirleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Yayınlar ve Yorumlar > Kayıtlar > En fazla şu kadar göster adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

Kimlerin Yorum Yapabileceğini Ayarlama

 

Blogunuz da ki yazılara kimlerin yorum atabileceğini ayarlayabileceğiniz kısımdır. Bunun için Ayarlar > Yayınlar ve Yorumlar > Yorumlar > Kimler yorum yapabilir? adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Saat Dilimini Türkiye’ye Göre Ayarlama

 

Bu konu bence çok önemli bir konu.. Ayarlar > Dil ve Biçimlendirme > Biçimlendirme > Saat Dilimi yolunu izleyerek saat dilimini  GMT+03:00 olarak seçebilirsiniz.

“Sayfa Bulunamadı” Sayfası İçin Özel İçerik Girme

 

Bu kısım da blogunuz da bulunan içeriği sonradan silmeniz durumun da ziyaretçinin o sayfaya girmesi veya siteniz de arama yapıldığın da bulunmayan bir şey ise  “Sayfa Bulunamadı” kısmı çıkmaktadır. Bu sayfayı oluşturmak ve düzenlemek için

Ayarlar > Arama Tercihleri > Hatalar ve Yönlendirmeler > Sayfa Bulunamadı Sayfası için Özel İçerik adımlarını takip edebilirsiniz.
Makalemi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve konu altına bir yorum ile destek vermenize sevinirim. Sorun ve sorularınız için iletişim sayfasından mail gönderebilir yada konu altına yorum bırakabilirsiniz bir başka konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.
Gökhan Tepe

Yazar: Gökhan Tepe #administrator

Az Kod, Yüksek Performans! İşte bu da benim felsefem!
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 1 YORUM YAPILMIŞ

    SAFA YAŞAR 31/08/2016 - 08:27

    gerekli bir makale olmuş , teşekkürler..