Az az ölüyoruz her gün.. - 10 Ocak 2017
 • Gökhan Tepe
 • 26
 • 10/01/2017
 • 3
 •  

Lig Tv Kapanıyor!

Merhaba arkadaşlar, başlıktan da anlayacağınız üzere Lig tv kapanıyor. Her efsanenin bir sonu vardır derler. Lig tv’ nin de sonu buraya kadarmış. Bildiğiniz üzere beIN medya grubu geçtiğimiz günler de Digiturk’ u satın almışlardı. D Smart ile çok güçlü rekabet içinde olan Lig tv çoğu lig spor müsabakalarını yayınlamaktaydı ve 4 kanal ile yayın yapmaktaydı. Yaklaşık 16 yıldır Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarını kimseye kaptırmayan Lig tv ne yazık ki kapanıyor.
Lig tv’ nin yayın yaptığı 4 kanal kapatılıp yerine beIN Sports 1, beIN Sports 2, beIN Sports 3, beIN Sports 4 olarak 13 ocaktan itibaren yayın hayatına devam edecek ve ek olarak beIN Sports 5 ve beIN Sports 6 kanalları da canlı yayın hayatına eklenecek.

beIN Sports yayın hayatına dünyanın en rekabetli ligi olan İngiltere Premier League, en değerli lig olarak UEFA Şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupu liglerini de yayınlayacak. Ek olarak maddi açıdan zengin olan ligi İspanya Liga ve diğer Avrupa ligleri olan Almanya Bundesliga, Fransa Ligue 1, İtalya Serie a ve Türkiye Spor Toto Süper Liglerini yayınlayacak.

Futbol müsabakaları sadece bunlarla da sınırlı değil. Amerika kıtasından ABD Major League ve kulüpler bazında Amerika’nın en değerlisi Copa Libertadores Bridgestone; Asya kıtasından ise Asya Futbol Konfederasyonu’nun düzenlediği AFC Şampiyonlar Ligi beIN Sports kanallarından naklen yayınlanacak. Bununla da kalmıyor. Basketbolda Turkish Airlines Euroleague, TAE ve Eurocup haricinde ülke liglerinin en prestijlisi ve şampiyonunun herhangi bir lige gitmemesine rağmen şampiyonlar ligi atmosferi yaşatan ABD’nin NBA ligi, yarışlarda Formula 1 ve Moto GP, teniste WTA ve ATP, diğer sporlardan boks, curling ve voleybol müsabakalarının yayınlanacağı beIN Sports, Türkiye yayınlarına Ocak’ın 13’ünde başlayacak.

Ayrıca MovieMax, DiziMax kanallarının da ismi değişecek. Şu anda MMX TV, İz TV ve National Geograpich gibi kanallarda Fernando Muslera’lı ve James Bond’lu “4 Gün Kaldı” şeklindeki sürprizli reklamları dönen Lig TV ve MMX kanallarının yeni yayın dönemini biz de bekliyoruz.

Şu an Lig TV de yayını yapılan spor müsabakalarına ek olarak beIN Sport lisansı altında birçok spor müsabakaları eklenecek. İşte eklenecek olan spor müsabakaları:

Moto GP
Formula 1
Amerika Major League
İtalya Serie A
Fransa League 1
İngiltere Premier Ligi

Gökhan Tepe

Yazar: Gökhan Tepe #administrator

Az Kod, Yüksek Performans! İşte bu da benim felsefem!
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 3 YORUM YAPILMIŞ

  Muhammet Ali Gökdemir 11/01/2017 - 08:19

  Vay be kendimi bildim bileli lig tv var maç denilince de dire akla lig tv gelirdi. Bence kötü olmuş.

  Tunahan 11/01/2017 - 11:46

  Kapanma değil de isim değişikliği.Bence firma açısından çok iyi bir ilerleme olacaktırç

  yunus özçelik 11/01/2017 - 14:11

  Katarlar işi biliyor bizimkiler armut toplasın.