Az az ölüyoruz her gün.. - 18 Ekim 2016
  • Gökhan Tepe
  • 18
  • 18/10/2016
  • 0
  •  

Ücretsiz SSL Sertifikasına Sahip Olun

Son zamanlar da SSL sertifikasının önemi epey bir artmış durum da. Google bunun önemini uzun bir süre önce duyurmuştu. SSL sertifikası artık yazarların SEO makalesin de bir madde olarak yer almaya başladı. Google’ ın amacı SSL ile ziyaretçilerin tüm bilgilerinin şifrelenmesi ve bu sayede daha güvenilir bir web ortamı oluşturmak. Bu yüzden site sahiplerinin sitelerin de SSL kullanması Google’ın gözün de daha güvenilir bir site olarak gösterir ve bunun sonucun da siteniz arama motorlarının sonuçların da üst sıralara çıkmasını sağlar.

Let’s Encrypt sitesi SSL sertifikalarını ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaya başladı. SSL Sertifikaları normal de ücretli olarak satılmakta çünkü verdiği tazminat tutarı vardır. Tanınmış bir e-ticaret sitesi daha güvenli yani kapsamlı SSL sertifikası kullanmaktadır çünkü hem kendilerini hem de kullanıcılarını güvence altına almış oluyorlar. Unutmadan hatırlatmak isterim ki e-ticaret sitelerin de pos hizmeti vermek istiyorsanız SSL sertifikasını kullanmanız gerekmektedir. İlgini Çekebilir :Kişisel Blog Kurma Rehberi Ücretsiz olarak Let’s Encrypt sitesinden SSL sertifikası alıp web siteniz de kullanabilirsiniz. Ayrıca Alastyr firması web hosting paketlerin de SSL sertifikalarının kurulumu konusun da çalışmalarını tamamlamış bulunmaktadır. Eğer ister hızlı bir şekil de SSL sertifikalı bir site kurabilirsiniz.

Alastyr firması kendi blog adreslerin de verdikleri ücretsiz SSL hakkında detaylı bir şekil de soru cevap tarzı bir yazı paylaşımı yapmışlar. Okumak isteyen olursa ücretsiz ssl sertifikası yazısından okumanızı öneririm.

Alastyr paylaşımlı hosting paketlerinde ve özel ip adresleri kullanmadan plesk, cpanel ve maestropanel kontrol panellerinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Ekim ayı içerisinde “EKIM15” kupon koduyla %15’lik indirim sağlayabilirsiniz.

 

İlgini ÇekebilirAdmin Paneli Olmadan FTP’den Eklenti EtkisizleştirmeBu yazı da sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Sizler de bu yazdıklarımı okuyarak ve uygulayarak sitenize ücretsiz SSL sertifikası yaptırabilirsiniz ve arama motorları sonuçların da üst sonuçlara çıkartabilirsiniz.Web dünyasına yeni giren ve yazmayı seven insanların kendi kişisel bloglarını arama motorların da en üst sıralara çekmek için ilaç niteliğinde olan bu yazıyı umarım daha fazla kişi okur.Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz her ne varsa yorum yaparak belirtebilirsiniz. Her  zaman olduğu gibi sorularınızı ve önerilerinizi hiçbir zaman cevapsız bırakmayacağım.Gökhan Tepe

Yazar: Gökhan Tepe #administrator

Az Kod, Yüksek Performans! İşte bu da benim felsefem!
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ