Gökhan TEPE


Bir Webmaster Blogu

05 Aralık 2016 Blogger’da Silinen Blog Nasıl Geri Alınır?

indir
5 Aralık 2016 Blogger, Webmaster Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar, daha önceki yazımda sizlere Blogger’da Açılan Blog Nasıl Silinir? başlıklı konuyu anlatmıştım. Bu yazımda sizlere sildiğiniz blogu nasıl geri getireceğinizi anlatacağım.

Bu konu da Google üstüne düşen görevi yapmış bulunmakta. Neden diye soracak olursanız sildiğiniz blogu aynı şekilde hiç bir şey kaybetmeden tekrar getirmenizi sağlıyor diyebilirim. Bloglarını silip daha sonra pişman olanlar için çok güzel bir önlem diyebilirim ve bu konuda Google’ı alkışlayabilirim 🙂

Blogger’da silinen blogu geri almak için aşağıdaki adımları takip ediniz;
(…)05 Aralık 2016 Blogger’da Açılan Blog Nasıl Silinir?

indir
5 Aralık 2016 Blogger, Webmaster Yorum Yok

Google’ ın ücretsiz olarak bizlere sunmuş olduğu popüler Blogger hizmetini hemen hemen herkes bilir. Popüler blog hizmeti olan Blogger’ da canınızın istediği kadar blog açabilirsiniz. Bu blogları ister saklar isterseniz de silebilirsiniz, bu size kalmış bir şey. Eğer kurduğunuz bu blogları artık istemiyorsanız bu blogları tamamen silebilirsiniz. Blogger’da Açılan Blog Nasıl Silinir? sorusunun cevabına geçelim 🙂

Blogger’da açtığınız blogu silmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;
(…)01 Aralık 2016 Blog yorumlarının faydaları nelerdir ?

blog-yorumlari
1 Aralık 2016 Blogger, Webmaster, WordPress 3 Yorum

Blog yorumları aslında sitelerin gelişmesine bir çok noktadan yarar sağlayan bir sistemdir. Fakat günümüz de blog yorumları çok fazla amacı dışına çıkmaya başladı. Çünkü blogları dolaşırken bakıyorum ki adam o kadar yazmış emek vermiş fakat yorum yok ya da spam yorum atılıyor. Eee böylelikle sitelerine zarar veriliyor. Bu yazıyı yazmamda ki amacım blog yorumlarının bizlere sağladığı faydaları ve blog yorumlarının nasıl yapılacağı hakkında bildiklerimi sizlere aktarmak oldu

🖈 Blog Yorumlarının Faydaları

Bloglara yorum atmak sizlerin sitelerine fayda sağladığı gibi yorum atmış olduğunuz sitelere oldukça fayda sağlamaktadır. Bu konuları ayrı başlıklar halinde ele almak gerekirse;. (…)
15 Kasım 2016 LocalHosta WordPress nasıl kurulur?

localhosta-wordpress-nasil-kurulur
15 Kasım 2016 İnternet, Webmaster, WordPress 7 Yorum

Aslında LocalHosta WordPress kurulumu yapmak basit bir işlemdir. Localhosta wordpress kurma amacımız bazen eklentiler bazen tema ayarları ya da düzenlemelerimizi denemek için bize ait olan bilgisayara wordpress kurarak işlem yapmak daha kolaydır. Bunu yapmamızın sebebi ters giden bir durum olduğu zaman aktif olan sitemizin etkilenmemesi. İstediğiniz gibi risk almadan deneme veya düzenleme yapmak için localhost kurmak en mantıklı işlemdir.

Arama motorlarına Localhosta wordpress kurulumu yazdığınız zaman karşınıza bir çok kaynak çıkacaktır. Çıkan kaynakların çoğu genellikle Appserv ,Wamp gibi yeterli sunucu oluşturma programlarının kurulumunun ardından Wordpress kurulumuna geçmektedir. Bu yöntem aslında basit fakat ilk defa localhost kuracak iseniz size ilk başta karışık gelebilir.

Yeni başlayanlar için daha kolay daha pratik ve içerisinde wordpress, joomla gibi 410 dan fazla scripti barındıran ve basit bir şekil de kurulum yapmanızı sağlayan bir program mevcut desem ? Bence yeni başlayanlar için kesinlikle kolay bir yöntem. (…)
30 Ekim 2016 www.tarihteogun.com/ Yeni keşfettiğim site

ekran-goruntusu-21
30 Ekim 2016 Kişisel Yazılarım Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar, bugün makale yerine sizlere bir siteden bahsetmek istiyorum. Kendimce faydalı bir site olarak gördüğüm için sizlerle paylaşma gereksinimi gördüm. Öncelikle site ismi www.tarihteogun.com

Site sahibiyle konuştuğum kadarıyla site yeni bir site. Faydalı olacağını düşündüğü için böyle bir site açmış. Sitenin amacı isminden de anlaşılacağı üzere siteye girdiğiniz zaman önemli olan olay neyse onu belirtmektedir. Yani örnek verecek olursak bugün 30.10.2016 tarihi ve site de gösterilen olay Aspirin İlk Kez Satışa Sunuldu…30 Ekim 1905 Tarihinde Aspirin İlk Kez Satışa Sunulmuştur.
(…)

29 Ekim 2016 Onpage seo nedir onpage seo ayarları nelerdir?

onpage_seo
29 Ekim 2016 Blogger, Webmaster, WordPress Yorum Yok

Yeni açılmış veya var olan sitenizin Google’ de üst sıralara çıkması SEO açısından önemlidir. Üst sıralara çıkmak için de sitenize bazı SEO optimize ayarları yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlar Onpage SEO ve Offpage SEO olarak 2′ ye ayrılmaktadır. Bu yazım da Onpage SEO nedir? Nasıl Yapılır? sorularının cevaplarını yazmaya çalışacağım.

Onpage seo : Onpage SEO demek site içi SEO demektir. Bu demek oluyor ki Onpage SEO sitenizin içeriklerinden tutun, sosyal medyadan sitenize gelen ziyaretçilere kadar olan herşeyi kapsamaktadır. Site içeriklerini açacak olursak kullandığınız anahtar kelime, başlıklarınız, yazdığınız kaliteli özgün içerikler olarak açabiliriz.
(…)25 Ekim 2016 WordPress yazılarınıza yazar kutusu eklemenin 2 yolu

yazar-kutusu-cover-810x254
25 Ekim 2016 Webmaster, WordPress Yorum Yok

WordPress tabanlı web siteniz var ise veya açmayı düşünüyorsanız ve tüm içerikleri ben gireceğim diyorsanız gelen ziyaretçilerin sizi daha iyi tanıması için yazınızın sonuna veya başına kişisel bilgilerinizden oluşan yazar kutusu eklemek ister misiniz? Yazar kutusu eklemek ziyaretçilerin sizlerin hakkında bilgi sahibi olması açısından oldukça önemlidir.

Ya da WordPress tabanlı olan siteniz de içerikleri tek başınıza değil de birden fazla yazarla birlikte yazıyorsanız ziyaretçilerin her yazarı takip etmesi için yine yazar kutusu eklemenizi tavsiye ediyorum.

Son zamanlar da oluşturulan çoğu tasarım beraberin de yazar kutusu özelliği ile gelmektedir. Eğer şuan kullandığınız tasarımın için de bu özellik yoksa dert etmenize gerek yok. Çünkü manuel veya eklenti olarak bu özelliği mevcut siteniz de kullanabilirsiniz.

WordPress’te yazar kutusu nasıl eklenir?

1. Manuel Olarak Yazar Kutusu Eklemek

Yazar kutusunu manuel olarak eklemek son derece basit bir işlemdir. Kullanmış olduğumuz temamızın css dosyasını açıp aşağıdaki kodları ekleyelim.
(…)24 Ekim 2016 WordPress’te yazı içerisinde sayfalama nasıl yapılır?

wordpress-sayfalama-810x311
24 Ekim 2016 Webmaster, WordPress 1 Yorum

Genel de resim ve video sitelerin de sıklıkla kullanılan Wordpress yazı içerisin de sayfalama özelliğini bir çok blog ve site de görmüşsünüzdür. Yazı içinde sayfalama yapmanın nedenlerinden biri sayfanın uzaması engellemek için ve kullanıcıyı sıkmadan içeriği sayfalara bölmektir.

İlgini Çekebilir : Kişisel Blog Konusu Bulamayanlara Tavsiyeler

WordPress’te yazı içerisinde sayfalama nasıl yapılır?

Aslın da yazı içinde sayfalama özelliği WordPress de var olan bir özelliktir. Bizim ise şuan ki amacımız bu özelliği aktifleştirip nasıl kullanabileceğimizi görmek olacak.

İlk önce tekil yazı dosyasın da single php dosyasını açıyoruz ve açtıktan sonra aşağıdaki kodu bulun.

(…)23 Ekim 2016 Kişisel Blog Konusu Bulamayanlara Tavsiyeler

kisisel-blog-konusu-bulma-1024x682
23 Ekim 2016 Blogger, Webmaster, WordPress Yorum Yok

Son zamanlar da fark ettim ki bazı blog yazarları konu bulmada oldukça zorlanmaya başladı. Söz konusu kişisel blog olursa konu bulmak daha zor bir hale geliyor. Olay aslın da konu bulmakta değil de bazı kişilerin kişisel blog olarak açtığı sitelerine bir süre sonra içine teknoloji haberleri, apk indir, mp3 indir tarzı içerikler girmediyse zorlaştı bence. Çünkü kişisel blog demek yaşadığımız, gördüğümüz, duyduğumuz her şeyi yazacağımız yer demektir. Fakat artık çoğu yazar kişisel blog kavramından çıkıp başka kavramlara geçiş yaptılar. Bu yüzden sizlere ilk önce kişisel blog yazarlarının ilk olarak ne yazmamalıdır konusunu ele almayı düşünüyorum kısaca daha sonra ise kendimce yazdığım tavsiyeleri yazmak istiyorum.

Kişisel Bloglarda teknloloji haberleri, apk indirme linkleri yer almamalıdır !

Kişisel Blog Konusu Bulma

Benim sizlere tavsiyem bu konu da kendinizi çok sıkmayın. Çünkü Kişisel blog da paylaşacağınız içerikler gündelik hayatınız da yaşadığınız bir olay olabilir, kişisel kendi fikirleriniz,düşünceleriniz olabilir. Kısacası kendinizi güzel bir şekil de ifade edebileceğiniz platform sizin kişisel blogunuzdur. Bana soracak olursanız aklınıza gelen her konuyu kişisel blogunuz da paylaşabilirsiniz. Fakat yine olmuyor diyorsanız okumaya devam edin 🙂
(…)22 Ekim 2016 Ücretsiz Tema Kullanmanın Zararları

ucretsiz-tema-kullanmanin-zararlari
22 Ekim 2016 Blogger, WordPress 3 Yorum

İnternet siteleri için ücretsiz olarak hazırlanmış temalar mevcuttur. Özellikle günümüz de Blogger ve WordPress gibi çok önemli sistemler için hazırlanmış olan fazlasıyla ücretsiz tema mevcuttur tabi ücretli temalar da mevcuttur. Ücretli temalar şuan için konu dışı diyebilirim fakat konu sonlarına doğru ücretli tema için de bir şeyler yazacağım. Gelelim ücretsiz temaların avantajlarına ve dezavantajlarına. Hiç düşündünüz mü neden bu temalar ücretsiz diye ?

Ücretsiz Tema Kullanmak Seo Açısından Zararlı mıdır?

Bu olaya şu yönden bakalım. Siz bir makine tasarladınız diyelim. Fakat bu tasarladığınız makine piyasa da ilk olarak bir ünvan kazanmış durumda. Hiç uyumadan, günlerce emek verip bitirmek için çabaladığınız bu makineyi sahiden ücretsiz olarak dağıtmak ister misiniz ? Hadi hiç bir masrafınız olmadı diyelim fakat harcadığınız emeğin karşılığını almak istersiniz değil mi ? İşte tam da böyle. Ücretsiz tema sahiplerinin sizlere temayı ücretsiz verme nedenleri var. Çünkü kendilerine fayda sağlıyorlar. Gelelim ücretsiz verme nedenlerine ve sağladıkları faydalara.
(…)Sayfalar12345
Copyright © 2016 | Gokhan Tepe | Kişisel Blog - Bilgilendirme : Sitedeki tüm içerikler tarafımdan yazılmış olup, kaynak belirterek kullanabilirsiniz.